Предупредување

JFolder: :files: Патеката не е папка. Патека: /home/makedonm/public_html/images/akcii/2012/triglav12

Забелешка

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/akcii/2012/triglav12

Триглав 2864м (16-18.03.2012)

Идејата за зимско искачување на Триглав (2864 мнв) произлезе уште минатото лето за време на искачувањата на Алпите, а се интензивираше кога пристигна зимата. Водич на искачувањето беше договорено да биде Андреј, кој веќе имаше претходни зимски искуства на словенечките алпи. Чекавме само уште поволни временски услови, а тоа се случи ...

Александар Кирковски

А.Кирковски, Д.Јанески

{gallery}akcii/2012/triglav12{/gallery}
Sky Bet by bettingy.com

8°C

Скопје

Претежно облачно

Влажност: 68%

Ветер: 9.66 km/h

  • 10 Дек 2018

    7°C 0°C

  • 11 Дек 2018

    4°C -4°C

clenstvo
Членарината за 2018 година во ПК Македон изнесува 350 денари, вклучувајќи и осигурување до 3000 мнв.

Повеќе
about
Планинарскиот клуб „Македон“ од Скопје функционира уште од 2008 година. Целта на клубот е омасовување посебно со...

Повеќе